„NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W POWIECIE BYDGOSKIM” – ETAP GMINNY

Informacje

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy organizuje XXI edycję konkursu na „Najpiękniejszy ogród w Powiecie Bydgoskim”. Gmina Sicienko również przyłączyła się do Konkursu.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Sicienku telefonicznie pod numerem 52 58-70-757. Osobą odpowiedzialną za organizację etapu gminnego Konkursu jest Pani Katarzyna Batka.

Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko właściciela ogrodu, dokładny adres ogrodu (miejscowość, adres), numer telefonu do właściciela.

Oceny zgłoszonych ogrodów dokona Gminna Komisja powołana przez Wójta Gminy. Komisja odwiedzi ogrody w drugiej połowie czerwca.

Komisja przy ocenie ogrodów bierze pod uwagę między innymi:

  • prawidłowe rozplanowanie ogrodu i właściwą aranżację,
  • dobór roślin zdobiących ogród przez cały okres wegetacji,
  • estetykę i stan techniczny ogrodzenia,
  • kwietniki, skalniaki, murki kwiatowe, pergole itp.
  • trawniki i ich utrzymanie,
  • wykorzystanie w ogrodzie mało znanych iglaków i liściastych krzewów ozdobnych oraz pnączy, roślin żywopłotowych,
  • racjonalne urządzenie części wypoczynkowej,
  • ogólne wrażenie estetyczne.

Ogród, który zwycięży w etapie gminnym zostaje zakwalifikowany do drugiego etapu – powiatowego. Na tym etapie oceny ogrodu dokona w miesiącach letnich Komisja powołana przez Starostę Bydgoskiego.

Celem konkursu jest w szczególności zachęcanie do dbania o estetykę przydomowych ogrodów, pobudzenie wszechstronnej aktywności mieszkańców powiatu bydgoskiego i ich kreatywności, upiększenie architektury krajobrazu, promocja zdrowej żywności pochodzącej z przydomowych warzywników.

Laureaci, którzy zajęli w Konkursie „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim” I, II, III miejsce oraz wyróżnieni mogą powtórnie wziąć udział w Konkursie po 2 latach karencji.

Zachęcamy do udziału w konkursie. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu pn. „Najpiękniejszy ogród w Powiecie Bydgoskim” dostępny jest w załączeniu. Zgłoszenie do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków regulaminu.

ZAŁĄCZNIKI:

Regulamin XXI edycji Konkursu „Najpiękniejszy ogród w Powiecie Bydgoskim” 

1 thought on “„NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD W POWIECIE BYDGOSKIM” – ETAP GMINNY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

32 + = 42